İyi Bir Web Tasarım İçin Neler mi Gerekli ?

Doğru ve eksiksiz brief, kaliteli ve özgün yazılı / görsel içerik, analatik veriler, kullanıcı deneyimlerinin ön görülmesi, eskizler, yayın platformlarının belirlenmesi, modern ve şık çizgilerle hazırlanan arayüz tasarımları, güncel teknolojiler kullanılarak oluşturulan yazılımlar, sistem ve sunucu altyapısı, cloud teknolojier, web sitesinin iletişiminin sağlanabilir olması ve daha saymakla bitmeyecek onlarca deneyim ve birikim. Yada tüm bu birikim ve yeteneklere sahip bir dijital partner.

Keşif

Keşif üstlendiğimiz projenin en önemli parçalarından biridir. İhtiyaçlarınızı doğru şekilde algılamak ve karşılamak adına yapılan çalışmaların tümüdür. Sizin talepleriniz bu aşamada sadeleştiriliyor ve planlama aşamasına hazırlanıyor.

Planlama

Keşif aşamasında elde ettiğimiz bilgiler ve dökümanlar ışıında sağlayabileceğimiz içerikleri temin edip. Wiframeler çiziyor ve web sitesini kağıt üstünde belirli bir mimariye kavuşturuyoruz. Burada alınan onay sonrasında tasarım ve geliştirme ekiplerimiz projeye hayat veriyorlar.

Tasarım & Geliştirme

Keşif & Planlama Aşamalarında elde edilen bilgiler ve wiframeler ışığında Arayüz tasarımları marka kimliği ve hedef kitle göz önünde bulundurularak şık ve sade bir tasarıma kavuşturulur bu tasarım geliştirme ekipleri tarafından işlevsel bir hale getirilerek CMS Entegrasyonuna hazırlanır.

CMS Entegrasyonu

Web sitenizi güncellemek için kimseye ihtiyacınız olmamalıdır. Buradaki zorunluluğu ortadan kaldıran size geniş bir dinamiklik sağlayan Point CMS kolay arayüzü sayesinde yeni sayfalar, formlar,ürünler,kategoriler ve daha bir çok öğeyi oluşturabilir. Geliştirme ekipleri tarafından atanan classlar ile ekleyeceğiniz içerikler mevcut site şablonunuzun dışına çıkmamak ve sitenin hiyerarşik yapısını bozmamak konusunda size yardımcı olacaktır.

 

 

Keşif aşaması neden önemlidir ?

keşif aşamasında toplanan tüm bilgileri birleştiren tasarım & geliştirme ekipleri benzersiz ve ilgi çekici web sitesi oluşturmak için olanak sağlar.

 

 

1.Talebe Göre Strateji Yaratmak

Ekip olara iş ve hedeflerinizi konuşmak ve proje paydaşlarını anlamak için sabırsızlanıyoruz. Projeyi uzun uzadıya tartışmak gerçekten gereklilikleri ortaya çıkaracak ve stratejiyi oluştrumamıza yardımcı olucaktır.Burada ortaya çıkacak bilgileri web tasarım aşaması başta olmak üzere her aşamada ekibe yardımcı olarak kullanabiliriz.

2.Rakip Analizi Gerçekleştirmek

Yardımlarınız sayesinde sektörünüz içinde bir dizi rakibinizi tanıdık. Ekibimiz daha sonra pazarda daha geniş bir araştırma yaparak rakiplerin web sitelerini derinlemesine inceler. Biz bu araştırmada kendi adımıza paha biçilemez bilgiler elde ediyoruz. Rakiplerinizin ağır basan veya eksik yönlerine göre stratejimizi yönlendiriyoruz.

 

3.Varsa Mevcut Siteyi İncelemek

Mevcut siteniz için gerekli analitik araçları kullanarak sitenizi incelemeye alıyoruz. Bu araştırmada ziyaretçilerinizin nerelerde sitenizden ayrıldığını ve trafiği nerede kaybettiğinizi öğrenmeye çalışıyoruz. Topladığımız bu verileri site mimarisi oluştururken kullanması üzerine web tasarım ekibimize iletiyor ve hedef kitle alışkanlıklarına göz atıyoruz.

 

4.Kullanıcı Alışkanlıklarını Öngörmek

Size tasarlayacağımız siteyi ziyaret edecek hedef kitlemizin ilgisini çekecek ve alışkanlıklarını sürdürebilecekleri etkileyici bir navigasyon hazırlamak için belirli çalışmalar yapıyoruz. Burada anketler sosyalleştirme çalışmaları ve daha bir çok profesyonel araç bize katkı sağlıyor.

 

5.Planlamaya Hazırlık

İçerik planlamasına geçmeden önce bir araya topladığımız bilgileri kullanarak yeni sitenizi kağıt üstünde yapılandırmış oluyoruz. Açıkca keşif edilen web site yapısı önemli ölçüde basit ve akıcı şekilde olmasını sağlayarak müşteri deyenimlerini enlerde tutuyoruz.

Bize Ulaşın